זרעים בהפתעה

מכיוון שהשנה אנחנו לא יוצאים לנטיעות עם הסניף בגלל הקורונה, אבא הבטיח שניטע שתילים בעצמנו. אין לנו חצר פרטית, אז אבא קנה כמה אדניות וכל מיני סוגים של זרעים.
יומנו של ינון טו בשבט

מכיוון שהשנה אנחנו לא יוצאים לנטיעות עם הסניף בגלל הקורונה, אבא הבטיח שניטע שתילים בעצמנו. אין לנו חצר פרטית, אז אבא קנה כמה אדניות וכל מיני סוגים של זרעים.
שירה ואני ירדנו למלא את האדניות באדמה, אבל לא מצאנו אדמה. בחצר מתחת לבית שלנו יש אדמה ממש קשה, ובגן המשחקים ליד יש רק גומי כזה.
אחרי כמה דקות שמעתי את שירה צועקת מרחוק: "ינון, בוא! מצאתי אדמה ממש טובה!" כשהגעתי אליה הבנתי שהולך להיות בלגן. למזלי, הספקתי לעצור אותה לפני שהיה מאוחר מדי.

אחרי חצי שעה של חיפושים מצאנו המון אדמה בחצר של בית נטוש. מילאנו את האדניות וחזרנו הביתה.
זה היה די מסובך – לסחוב את האדניות הביתה כשהן מלאות זה הרבה יותר קשה מכשהן ריקות.
אבל אז מצאנו שיטה: קשרנו חבל לאדניות וגררנו אותן יחד. אומנם זה עצבן כמה אנשים בדרך, אבל אני מאמין שהם יסלחו לנו.

יומנו של ינון שירה

כשהגענו הביתה התחלנו במלאכה. אבא הבטיח שאם נשקיע ונקפיד להשקות את הזרעים, יצמחו לנו פירות וירקות טעימים ועסיסיים.
אבא לקח אדנית קטנה עם אדמה והכניס לתוכה כמה זרעים קטנים: "אתם רואים?" הוא אמר תוך כדי השקיה, "הזרע הזה יגדל ויגדל עד שבסוף הוא יהיה… רגע, של מה הזרע הזה בכלל?"
הוא הציץ באריזה והכריז: "צנון! יאמי!"
"אבא!" שירה ואני התפרצנו פה אחד, "אנחנו לא הולכים להשקיע כל כך הרבה בשביל צנון! לא קנית זרעים אחרים?"
"האמת שלא… קניתי שק ענקי של זרעי צנון… לא חשבתי שאכפת לכם באילו זרעים מדובר… אבל אל תדאגו, ילדים! המוכר פינק אותי בחבילה קטנה של זרעים אחרים בחינם!"
"של מה הזרעים האלה?" שירה שאלה בחשדנות.
אבא הסתכל בתווית והכריז בשמחה: "תפוח! אתם רואים שאפשר לסמוך עליי?!"
האמת שתפוח זה אחלה…
אבל אז הבנתי שיש לנו בעיה אחרת.

יומנו של ינון אדנית

כתבות נוספות

בתים וחצרות / רחל היימן (כת"צ)

איך חיו האנשים שגרו כאן לפני מאות שנים? מה הם אכלו, מה הם לבשו, כמה הם היו דומים לנו וכמה שונים? מוזיאון חצר היישוב הישן מאפשר הצצה נדירה לחייהם של אנשי ירושלים העתיקה. רחל היימן יצאה לביקור במוזיאון, שהוא גם מסע בזמן, וחזרה עם תובנות מעניינות

תעלומת כלי המקדש

הם שימשו את בית המקדש בתפארתו, אך עם השנים נעלמו. יש שמועות רבות וסותרות באשר למקום הימצאם, ודורות של אנשים אחוזי חלומות חיפשו אחריהם, אך לשווא. ארון הברית, מנורת הזהב ושאר כלי המקדש, לאן הם נעלמו? כיצד קרה שאיש אינו יודע את מקום הימצאם? מה עלה בגורלם?

דרך העיניים שלה

מהו הרצף האוטיסטי? כיצד נראה העולם מעיניהם של ילדים עם אוטיזם? ואיך כדאי להתייחס לילדים אלו? רעות כהן בת ה־12 כאן כדי להכיר לכם את האוטיזם מיד ראשונה

בלשים בין הצללים

אם נבקש מכם לדמיין בלש או חוקר, סביר להניח שתחשבו על אדם שמסתובב עם זכוכית מגדלת, מתחבא ברחובות ופותר תעלומות. הרמנו טלפון לבלש ולחוקר אמיתיים וגילינו שהם עובדים קצת אחרת ממה שכולם חושבים. איזו תרמית הצליח לגלות החוקר הפרטי? איך נראים מעקבים? וכיצד הופכים לבלשים טובים?

מילים בחשכה

ילדים ומבוגרים רבים אוהבים לקרוא, להיסחף אחר דמויות ססגוניות לתוך הרפתקה מרתקת! אך מה עם העיוורים, שאינם יכולים לקרוא? האם יש דרך שבה הם יכולים בכל זאת להיסחף לעולמות שבתוך הספרים? כתבתנו יצאה לספרייה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות ראייה כדי לגלות איך מנגישים ספרים

אולי יעניין אותך גם

מנוי משולב אותיות וילדים + פנימה עכשיו במחיר משתלם!