יום הולדת קצת אחרת

נסי להביט גם על יום ההולדת שלך, ולראות מה ישמח אותך. כדאי לשתף את ההורים או האחים שלך בהתרגשות, בדאגה וברצון שיום ההולדת השנה יהיה משמעותי למרות הקורונה

היי טל אור,

אני בת 10… זאת אומרת, לא בדיוק בת 10, אני אהיה בת 10 בקרוב. בדרך כלל ביום ההולדת שלי כל המשפחה באה, עושים לי חגיגה ונותנים לי מיליוןןןן מתנות! ועכשיו, אף אחד לא יכול להגיע בגלל הקורונה. ואני לא שמחה מזה בכלל!!! את יכולה לעזור לי עם העצות שלך?

מזל טוב, ילדה יקרה!

את מתארת איך יום הולדתך הוא יום משמעותי בדרך כלל, ואת חוששת שבתקופת הקורונה בני המשפחה לא יוכלו להגיע ויום ההולדת לא יהיה אותו הדבר. את מפחדת להתאכזב, להיות עם פחות מתנות ופחות חגיגות.

מצד אחד את צודקת – זה כנראה לא יהיה אותו הדבר. אירועים רבים כבר נחגגו באופן שונה ממה שהיינו רגילים – בר־מצוות, חתונות, מסיבות סיום, ליל הסדר, ראש השנה ושמחת תורה, ומצפים לנו עוד שינויים.

מצד שני, אולי אם ננסה להביט על זה קצת אחרת, נוכל לשנות מעט את ההרגשה הזו שמכווצת את הלב. זוהי הזמנה בשבילנו להגיע בלי ציפיות, או אולי לצפות למשהו בממדים אחרים. יותר בקטן. למצוא טעם גם במה שנראה לנו יותר פשוט ופחות מרשים.

כך למשל, נסי להיזכר בליל הסדר – האם זה היה נורא? אולי היה בחוויה הזו גם משהו חדש ונחמד? האם היה איזה רגע מיוחד אז?

אחד הדברים הקשים הוא שעכשיו אין אפשרות לתכנן, לשלוט במה שיהיה. מעל כולם מרחפת עננה של חוסר ודאות. בכל רגע אנשים עלולים להיכנס לבידוד, או גרוע מזה… אט אט הקורונה מלמדת אותנו להודות על כך שאנחנו בכלל בריאים, או שאפשר לנוע באופן חופשי מחוץ לבית. אז כשמגיעים ליום ההולדת יש הרבה על מה להודות.

נסי להביט גם על יום ההולדת שלך, ולראות מה ישמח אותך. כדאי לשתף את ההורים או האחים שלך בהתרגשות, בדאגה וברצון שיום ההולדת השנה יהיה משמעותי למרות הקורונה.

ישנן שמחות שקשורות בסממנים הרגילים של בלונים, עוגה, מתנות וכל מה שקשור לטקס של יום ההולדת, וישנן כאלו שהן יותר פנימיות (בתחושה בפנים). אסביר למה אני מתכוונת:

אפשר, למשל, להכין יחד עם המשפחה הקרובה את כל התפאורה של יום ההולדת: בלונים וסרטים יפים, ממתקים וזיקוקים. לגבי בני המשפחה המורחבת – אפשר לנסות להזמין מהם מתנות מראש. יש אפשרות להיפגש במקום כלשהו בטבע בהתאם להנחיות, או להיפגש באופן וירטואלי, למשל בזום.

לגבי האפשרות לחגוג באופן יותר פנימי, תוכלי להחליט שמראש את משתדלת לצפות לפחות, או מוכנה לחגוג באופן שונה:

אפשר להכין עשרה דברים משמחים עבור עצמך – כוס שוקו עם קצפת, לשחק משחק שאת אוהבת, ללכת עם ההורים או המשפחה לקנות גביע גלידה, לשמוע שירים שאת אוהבת…

אפשר לחשוב על עשרה דברים טובים שאת משתדלת לעשות ביום הזה – נתינת צדקה, טלפון לסבתא, טלפון לחברה על מנת לשמח אותה, לימוד תורה, אמירת פרק תהילים של השנה שאליה את נכנסת (פרק יא), לשמח את אימא.

אפשר לכתוב עשר תודות על החיים. הבעל שם טוב אומר שטוב ביום ההולדת לקבל החלטה טובה, לברך אנשים אהובים ולהודות.

אז אולי השנה תצליחי להתחבר לעצמך ולהתחדש בעוד דרכים?

שיהיה בהצלחה ומזל טוב!

כתבות נוספות

בתים וחצרות / רחל היימן (כת"צ)

איך חיו האנשים שגרו כאן לפני מאות שנים? מה הם אכלו, מה הם לבשו, כמה הם היו דומים לנו וכמה שונים? מוזיאון חצר היישוב הישן מאפשר הצצה נדירה לחייהם של אנשי ירושלים העתיקה. רחל היימן יצאה לביקור במוזיאון, שהוא גם מסע בזמן, וחזרה עם תובנות מעניינות

תעלומת כלי המקדש

הם שימשו את בית המקדש בתפארתו, אך עם השנים נעלמו. יש שמועות רבות וסותרות באשר למקום הימצאם, ודורות של אנשים אחוזי חלומות חיפשו אחריהם, אך לשווא. ארון הברית, מנורת הזהב ושאר כלי המקדש, לאן הם נעלמו? כיצד קרה שאיש אינו יודע את מקום הימצאם? מה עלה בגורלם?

דרך העיניים שלה

מהו הרצף האוטיסטי? כיצד נראה העולם מעיניהם של ילדים עם אוטיזם? ואיך כדאי להתייחס לילדים אלו? רעות כהן בת ה־12 כאן כדי להכיר לכם את האוטיזם מיד ראשונה

בלשים בין הצללים

אם נבקש מכם לדמיין בלש או חוקר, סביר להניח שתחשבו על אדם שמסתובב עם זכוכית מגדלת, מתחבא ברחובות ופותר תעלומות. הרמנו טלפון לבלש ולחוקר אמיתיים וגילינו שהם עובדים קצת אחרת ממה שכולם חושבים. איזו תרמית הצליח לגלות החוקר הפרטי? איך נראים מעקבים? וכיצד הופכים לבלשים טובים?

מילים בחשכה

ילדים ומבוגרים רבים אוהבים לקרוא, להיסחף אחר דמויות ססגוניות לתוך הרפתקה מרתקת! אך מה עם העיוורים, שאינם יכולים לקרוא? האם יש דרך שבה הם יכולים בכל זאת להיסחף לעולמות שבתוך הספרים? כתבתנו יצאה לספרייה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות ראייה כדי לגלות איך מנגישים ספרים

אולי יעניין אותך גם

מנוי משולב אותיות וילדים + פנימה עכשיו במחיר משתלם!