אותיות וילדים

מגזין ערכי, חינוכי ומרתק
שילדים אוהבים

העשרה

העשרה בנושאים מגוונים תוך ערכים של אהבת העם, התורה והארץ, פיתוח האנגלית ועידוד ואהבת הקריאה.

אנגלית

כאן הילדים לומדים אנגלית בצורה כיפית ומהנה שמעשירה את השפה בחוויה והנאה

יצירות

במגזין כלים שילמדו את הילדים לצייר , לגזור, להדביק וליצור בכל פעם יצירה מלאת צבע, דמיון ויצירתיות.

מוסף לנוער

למגזין מצורף "אותיות לנוער" הפונה לקוראים בגילאי 13 ומעלה וכולל מדורים המותאמים לבוגרים. המוסף עוסק בסוגיות המעסיקות נערות ונערים בגילאים אלה.

קומיקס

סיפורי קומיקס בהמשכים, מותחים ומרתקים, המשלבים דמיון עשיר עם מידע אמיתי. בצורה מעניינת ומהנה

חידות

כאן המקום לשבור את הראש, לגייס את הידע ולאתגר את ילדכם בשלל חידות ותשבצים

תורה וגדולי ישראל

סיפורי צדיקים מההיסטוריה היהודית. בצורה מעניינת ומהנה אנו לומדים על חסד, אמונה ב-ה', תפילה ועוד.

ערכים

ב"אותיות וילדים" תמצאו ערכים של אהבת העם, התורה והארץ, קבלת האחר, חסד, נתינה וכל מה שחשוב להעביר לדור הבא

הילדים שוב יושבים מול המסכים?
לא מתחברים לקריאה?
משועממים ומחפשים תעסוקה?

הילדים שלכם, הם הקסם הגדול ביותר הקיים בעולם, הדבר היקר ביותר
אתם רוצים להעניק להם את הכי טוב שאפשר ולתת להם לעוף עם ההצלחות שלהם גבוה ככל שניתן
זה הזמן לתת להם כנפיים שיעשירו את עולמם ויעניקו להם ידע בתחומי עניין שהם לא פוגשים אפילו בבית הספר….

מגזין אותיות וילדים הוא מגזין תוכן צבעוני, איכותי ומרתק המוגש בצורה כייפית ומושכת ומעניק חווית תוכן מסוג אחר

המגזין פותח בפני הילדים עולמות חדשים של ידע מגוון ומעשיר אותם בתכנים שתמיד חלמתם שיעניינו אותם, כמו למשל פיתוח האנגלית בצורה חוויתית (בלי שהם ירגישו שהם כרגע בשיעור אנגלית), היסטוריה, גדולי ישראל, דימוי עצמי, פיתוח אישי ועוד

כל התכנים במגזין מוגשים בצורה קלילה, מושכת  ומעניינת, עם קריצות הומוריסטיות והמון כיף והנאה, באופן המעורר ומעודד את חווית הקריאה ומהווה תחליף מעולה לרביצה מול המסכים.

ברכישת מנוי למגזין ‘אותיות וילדים’ תוכלו לחשוף את הילדים לכל הטוב הזה (ועוד הרבה מעבר….) ולהעניק להם  תכנים שילוו אותם כל החיים!

המגזין האהוב “אותיות וילדים” הוא מוותיקי העיתונים לילדים במגזר הדתי. את המגזין, שנקרא בעבר “אותיות”, הקים אורי אורבך ז”ל לפני 35 שנה, מתוך אמונה בחשיבות התרבות והקריאה לילדים. המגזין, שמחולק פעם בשבועיים, מכיל 84 עמודי תוכן צבעוניים, ערכיים, מרתקים ומלאי הומור. הוא מתאים לילדי כיתות א-ח, עשיר בסיפורים, קומיקס, חידונים, כתבות מרתקות, משחקים ובדיחות. ב”אותיות וילדים” חרותים על דגלנו ערכים של אהבת העם, התורה והארץ, קבלת האחר, חסד וכמובן אהבת ועידוד קריאה. הקוראים מוזמנים להיות חלק מהמגזין ולהשתתף במגוון החידונים, לשלוח סיפורים ושירים פרי עטם, תמונות ודש”ים ועוד.

בכל גיליון של “אותיות וילדים” מופיע גם מוסף “אותיות לנוער” הפונה לקוראים בגילאי 13 ומעלה ועוסק בסוגיות המעסיקות נערות ונערים בגילאים אלה. למוסף הנוער נושא משלו, כתבה נפרדת ומדורים המותאמים לגילים בוגרים יותר.

את המגזין עורכות נופיה בר ניצן וטל נוימן.

המדורים שלנו

זיכרונות הילדות של אבישי שטרית נרקמים לטור מלא צחוק, הפתעה ומסר לחיים.

קומיקס מותח על דרור יקרא, ילד דתי שקיבל כוחות־על. דרור נלחם נגד רשעים חיצוניים, וגם נגד היצר הרע שבלב. כל זה בהרבה אמונה, תפילות והומור.

חבורה של ילדים מגלה אפליקציה שלוקחת אותם למסעות בעבר. הילדים נפגשים עם דמויות מפתח יהודיות וישראליות ולומדים דרכן על העם היהודי והקשר לארץ ישראל. כל זה בכישרונה של הסופרת הידועה גלילה רון־פדר־עמית.

כוכב הילדים האהוב טוביה רוזנפלד מראיין בכל פעם ילדים וילדות שמספרים על הדבש והעוקץ – הטוב והרע – במצב המיוחד שלהם. למשל: ילדים חולי סוכרת, ילדים להורים שמשרתים בצבא קבע, ילדים מחוננים ועוד.

קורותיו המשעשעים של ינון בן ה־11, חברו השובב דובי, אחותו הקטנה שירה ועוד שלל דמויות ססגוניות ומצחיקות, מאוירים על ידי נעמה להב.

יהונתן, כוכב “ניידת החלומות”, משתף בטור מצחיק ומרגש את חוויותיו כאב לשני ילדים, המכונים במדור “פיסטוק” ו”פיצינוקי”.

קומיקס בהמשכים, מותח ומרתק, על ממלכה סודית שמתגלה מתחת לפני האדמה. הקומיקס משלב דמיון עשיר עם מידע היסטורי אמיתי.

קומיקס חייתי במיוחד. זוקי, מנהל גן החיות, פוגש חיות שונות ומשונות, לומד עליהן וגם נקלע איתן למצבים מצחיקים.

מדור חידות מאויר לקוראים הצעירים שלנו.

המדור של הילדים! כאן נפרסם ד”שים, ציורים, מגדלי קפלות, שטיחי פאזלים ועוד, והכי חשוב: את התמונות של הקוראים המתוקים שלנו!

המדור שבו נכיר את הילדים שלכם! בכל גיליון משתתפים שני מנויים – בן ובת, שמספרים על עצמם פרטים מעניינים ומפתיעים כמו הספר האהוב עליהם, למי היו רוצים לתרום מיליון שקלים ועוד.

מדור מצחיק ומפתיע ובו התכתבויות בקבוצת הווטסאפ של דיירי רחוב התמר. ברחוב שלל דמויות ססגוניות השונות זו מזו מאוד. התכתובת בין הדמויות יוצרת מצבים קומיים שחבוי בהם מסר ערכי.

המדור שיגרום לילדים שלכם לחשוב טוב טוב. חידות לשוניות, תשבצים, תשחצים וחידות היגיון מאתגרות ומספקות. בכל גיליון זוכים בפרס שני ילדים שענו נכונה על החידות מהגיליון הקודם.

המדור הוותיק והאהוב מביא לכם את הבדיחות הכי מצחיקות – כתובות, מצולמות ומאוירות.

מדור המיועד במיוחד לילדים בשלב ראשית הקריאה. בכל גיליון סופר או סופרת מוכרים ומוערכים כותבים סיפור חדש במיוחד עבור הקוראים שלנו. הסיפורים קצרים, מנוקדים ומאוירים ביד האומן של רינת גלבוע.

מדור ספורט הכולל ראיונות עם דמויות ספורטיביות מעוררות השראה, מעקב אחר אירועי ספורט חשובים בארץ ובעולם והסבר על מושגים שונים מעולם הספורט.

מדור בריאות המשלב הכרת חומרי גלם על כל תכונותיהם התזונתיות לצד מתכונים בריאים וקלילים שהילדים יכולים להכין בעצמם.

מסתבר שלבשל ולאפות יכול להיות קלי קלות! במדור זה לומדים הילדים לבשל בעצמם מתכונים קלים וטעימים.

מדגדג לכם באצבעות? במדור הזה נצבע, נגזור, נדביק וניצור בכל פעם יצירה מלאת צבע, דמיון ויצירתיות. כל זה בהדרכה ברורה, מלווה בתמונות, שלב אחר שלב, של הודיה תעשה.

המדור שיגלה לילדים דברים חדשים על עצמם. האם הם יותר ילדים של קיץ או של חורף? איזה חג הוא האהוב עליהם בשנה ומה המקצוע שהם הכי חזקים בו? את המדור כותבים בהומור הכתבים הצעירים שלנו.

לימוד הלכה בצורה מרתקת המחברת את ההלכה לחיי היומיום של הילדים, בליווי איורים צבעוניים וחידות נושאות פרסים.

לימוד משניות בצורה קלה וחווייתית, עם פירוש בהיר, איורים מאירי עיניים וחידות נושאות פרסים.

האם לבננה היו פעם גרעינים? איך עובד הפוליגרף? ומהו ספקטרום האור? מדור מרתק שחושף את הקוראים לעובדות מעניינות שמלמדות על העולם שסביבנו.

לומדים אנגלית בכיף בקומיקס מצחיק המגולל את סיפורו של הבלש פלאפי והתעלומות שהוא חוקר.

קומיקס צבעוני, ייחודי ומשעשע שמקנה לילדים כלים שילמדו אותם לצייר כל מה שליבם חפץ, בעזרתם של גיבורי הקומיקס – מחק, עיפרון ועט.

הקומיקס הוותיק ביותר בעיתון, כי עם הצלחה לא מתווכחים. ארתור ובלו נקלעים למצבים קומיים יחד עם חבריהם מהיער.

קומיקס מרתק שמפגיש את הקוראים עם סיפורי צדיקים מההיסטוריה היהודית. בצורה מעניינת ומהנה אנו לומדים על חסד, אמונה בה’, תפילה ועוד.

המדור מפגיש את הילדים עם דילמות מחיי היומיום ועוזר להם לפתח חשיבה עצמאית.

המדור מנגיש לילדים את חוכמת חז”ל שבפרקי אבות דרך סיפור התמודדותם של ילדים מרחוב רמב”ם עם אירועים שונים, דילמות חברתיות ומוסריות ועוד.

בכל מדור מכירים הילדים חי או צומח מהטבע הישראלי דרך תעודת זהות סיפורית, אגדה וקטע מידע המלווים באיורים משעשעים ומלאי חיים.

סיפור על חבורת ילדים שמתאגדת יחד כדי להוסיף אור בעולם ולתרום לסביבה. יחד הם עוברים הרפתקאות, מצרפים חברים נוספים ומביאים שמחה, חסד והמון אור לעולם.

רס”ן מוקי בר חוסן, הבובה המעוטרת ביותר בצה”ל, חוזר אל השטח כדי ללמד את הקוראים על הישרדות בטבע ופיתוח חוסן, עם איוריה משובבי הלב של המאיירת נירית ברנשטיין.

קומיקס מלא הומור, מתח והרפתקה, על קורותיו של הדמות האהובה בבא. הפעם בבא מנסה להבין מה פשרו של חרס מסתורי שמסוגל להרוס את כל ירושלים.

איך מציירים שופר, נסיכה, מבוך? הסופרת והמאיירת המוכשרת נעמה להב מלמדת את הילדים איך לצייר איורים יפים ופשוטים, שלב אחר שלב.

אם חשבתם עד עכשיו שפלסטלינה היא סתם גוש חומר צבעוני, חכו עד שהילדים שלכם יכירו את המדור הזה! כאן הם ילמדו ליצור מפלסטלינה כמעט כל דבר, והכול בצורה קלה, ברורה ועם תמונות ואיורים יפהפיים.

מדור השו”ת שלנו. כאן עונה הרב יוני לביא על שאלות קוראים שנשלחו אליו בנושאי אמונה, הלכה ומחשבה. כל זה בשפה נעימה ובגובה העיניים.

הפסיכולוגית טל אור סגל עונה לשאלות הקוראים ברגישות ובתבונה ונותנת במה לתחושות ולדילמות שהילדים מתמודדים איתן ביומיום.

קומיקס קצר וחמוד על הילד גדי ועל שונרא – החתול המצחיק, השובב והמתוחכם שלו.

בכל גיליון מתפרסמות שלוש תמונות ששלחו ילדים לתחרות הצילום. התמונות הזוכות מזכות את שולחיהן בפרסים יקרי ערך.

הסטנדאפיסט המוכר והאהוב יאיר אורבך נזכר בחוויות ילדות קורעות לב (וקורעות מצחוק), משתף בתובנות שלו על החיים ומציע שיפורים משלו לכמה מהתופעות היותר מעצבנות בחיים, והכול בהומור קליל וחד.

המדור הפותח את מוסף הנוער שלנו הוא מדור שנכתב לסירוגין על ידי שני כותבים מוכשרים – הסופר מיקי שיינפלד והשחקנית, הבימאית והסופרת רחלי מושקוביץ. כל אחד מהם מתבונן ברגישות על העולם ומגיש לנוער תובנות ומחשבות מעמיקות הרלוונטיות לחייהם.

דברים שצצים בקיץ, דברים שאימא שמה לי בסנדוויץ’ (ואני מתנגד!), דברים שעושים שיזוף מוזר, דברים שמבהילים אותי. כל אלו ועוד במדור מאויר של נעמה להב.

כאן המקום לשבור את הראש, לגייס את הידע הכללי שצברתם, ולאתגר את עצמכם בשלל חידות ותשבצים של החידונאית המוכשרת, תמר הירדני.

שאלות ותשובות

המגזין מכיל 84 עמודי תוכן צבעוניים, ערכיים, מרתקים ומלאי הומור. עשיר בסיפורים, קומיקס, חידונים, העשרת האנגלית, כתבות מרתקות, משחקים ובדיחות תוך ערכים של אהבת העם, התורה והארץ, קבלת האחר, חסד וכמובן אהבת ועידוד קריאה

המגזין מכיל מגוון תכנים המותאמים לילדים בגילאי 6-14

עלות מינוי 49 ש”ח לחודש. התשלום כולל מנוי למגזין מדע וטבע המצורף אחת לחודש.

אין התחייבות. ניתן להפסיק בכל עת.
במידה ותרצו להתחייב לשנה (בתשלום חודשי! רק התחייבות שלא להפסיק באמצע שנה) אתם זכאים למתנת הצטרפות שווה המשתנה מידי תקופה. שאלו את הנציג/ה.

המגזין מגיע אליכם פעמיים בכל חודש עברי. לקראת ראש חודש ואמצע החודש העברי.

“אותיות לנוער” מתאים לגילאי 13 ומעלה ועוסק בסוגיות המעסיקות נערות ונערים בגילאים אלה. למוסף הנוער נושא משלו, כתבה נפרדת ומדורים המותאמים לגילים בוגרים יותר.

5 טריקים שיגרמו לילדכם לקרוא יותר

קריאה היא אחד הנכסים הגדולים ביותר עבור הילדים,
היא מעשירה את עולמם, מפתחת את הדמיון, היצירתיות והחשיבה,
מרחיבה את אוצר המילים , משפרת שגיאות כתיב ועוד
אז איך דווקא בעולם בו המסכים והדיגיטל תופסים את מקום משמעותי אפשר לעודד את הקריאה ?
קבלו מאיתנו 5 טיפים :

1. תנו לילד לבחור את הספרים
אפשרו להם לקרוא את מה שהם מתחברים אליו ואל תגבילו אותם למה שאתם הייתם רוצים שיקראו
2. הנגישו לילדים את הספרים
רכשו ספרים חדשים או מחנויות יד שניה, הרשמו לספריה העירונית ודאגו שהספרים יהיו בהישג יד
3. צרו שיח על קריאה
דברו עם הילדים על חשיבות הקריאה וחשפו אותם לספרים שקראתם. כשהקריאה מהווה מקור לשיח , הילדים מתחברים יותר לרעיון
4. התאימו רמה
אל תצפו מילדים צעירים לקרוא ספרים עבי כרס, הספר צריך להיות מותאם לגילו ורמתו של הילד. לילדים צעירים תנו ספרים עם מלל קצר ותמונות מושכות
5. גיוון גיוון גיוון
חשפו בפני הילד מגזינים, עיתונים, עלונים, חוברות , סיפורים בהמשכים וכל מה שיכול לעניין אותו. כך הוא יתחיל ליהנות מחווית קריאה
1
2
3
4
5

הורים מספרים

יצירת קשר

מגזין אותיות וילדים מגיע אליכם בכל שבועיים – עד הבית.
לכל שאלה, פניה או בקשה, אנחנו כאן בשבילכם!

שעות הפעילות בימים א- ה בין השעות 9:00-15:30
נשמח לעמוד לשירותכם בשעות הפעילות.

מצטרפים ומקבלים את הספר החדש של נדב נווה במתנה!

בהתחייבות לשנה *

ליצירת קשר מלא את הפרטים: