הכדור בידיים שלנו – טור פרידה

בטור פרידה מרגש דורון שפר מסיים את כתיבתו באותיות וילדים, ומספר מה הכי חשוב על המגרש ובחיים האמתיים.

ילדים יקרים!!!

לכל התחלה יש סוף, ובכל סוף יש התחלה חדשה…

זכיתי להתחיל ולכתוב את הטור שלי בעיתון "ילדים" מלידתו, לפני כשבע שנים, והמשכתי לכתוב אותו אחרי ש"אותיות" ו"ילדים" התאחדו.

הכתיבה והמפגש איתכם (הגם שלרוב הוא לא היה פיזי ומוחשי) נתנו לי רבות. המחויבות לכתוב טור אחת לחודש, ולאחרונה פעמיים בחודש, הכריחה אותי לשבת שוב ושוב ולדלות עוד ועוד סיפורים ומעשיות מעולם הכדורסל ובכלל…

הכתיבה הולידה גם ספר בשם "משחק החיים", שנכתב ברוח הטורים שכתבתי, ועוד היד נטויה בדרך לספר המשך שבעזרת ה' יצא בקרוב.

הכתיבה והסיפורים אפשרו לי לשתף מסיפורי האישי ולתת ממתנותיי לכם הקוראים, הילדים וההורים, שלאורך השנים חיזקתם אותי בתגובות שכתבתם לי ובמפגשים אקראיים שנקרו לנו על הדרך.

באתי לחזק ויצאתי מחוזק…

אני מקווה שגם אתם לקחתם אבנים טובות ומרגליות מהטורים שכתבתי ומהסיפורים ששיתפתי, ושאלה יעזרו לכם במסע חייכם, להתמודד עם אתגרי החיים, לגדול, לצמוח ולהפוך לבני־אדם בריאים, שמחים וטובים יותר.

יחד עם כל הטוב והברכה, לאחרונה הייתה תחושה הדדית לעורכי העיתון ולי שמשהו מיצה את עצמו ועת שינוי הגיעה. בהסכמה, בהבנה ובהערכה הדדית החלטנו לסיים את דרכנו המשותפת ברוח טובה ובאיחולי ברכה והצלחה.

אסיים בקטע שמופיע באחרית הדבר של ספריי "ענני" ו"משחק החיים".

הקטע מסמל את רוח כתיבתי ועשייתי לאורך השנים האחרונות, שבהן אני ממשיל את משחק הכדורסל למשחק החיים ומשתמש בו ככלי חינוכי, טיפולי ומעצים שיכול לעזור לנו להפוך לבריאים יותר בגופנו ובנפשנו.

לשאלה מה הם הגורמים המשפיעים על הכדור בדרכו אל הסל, ענתה אחותי גלי: "סך כל הרצונות של הנפשות המעורבות במשחק".

כלומר שחקנים, מאמנים, שופטים, מנהלים, אנשי תקשורת, אוהדים וצופים בבית ובמגרש – הם שקובעים אם ייכנס הכדור אל הסל, אם לאו.

אותו רגע שבו נמצא הכדור באוויר, טעון באין־ספור מחשבות, רגשות, רצונות ותפילות, וכל אלה משפיעים על מהלך המשחק ועל תוצאותיו.

אם נמשיל את משחק הכדורסל למשחק החיים, ואת כדור המשחק לכדור הארץ, ניטיב להבין שהכדור בידיים שלנו, ושכולנו שחקני המפתח.

בכוחם של הרצונות שלנו, המחשבות שלנו, הדיבורים שלנו והמעשים שלנו לקבוע מה תהיה תוצאת המחר: לטוב או לרע, לאהבה או לשנאה, לשלום או למלחמה.

הכדור בידיים שלנו!!!

כתבות נוספות

בתים וחצרות / רחל היימן (כת"צ)

איך חיו האנשים שגרו כאן לפני מאות שנים? מה הם אכלו, מה הם לבשו, כמה הם היו דומים לנו וכמה שונים? מוזיאון חצר היישוב הישן מאפשר הצצה נדירה לחייהם של אנשי ירושלים העתיקה. רחל היימן יצאה לביקור במוזיאון, שהוא גם מסע בזמן, וחזרה עם תובנות מעניינות

תעלומת כלי המקדש

הם שימשו את בית המקדש בתפארתו, אך עם השנים נעלמו. יש שמועות רבות וסותרות באשר למקום הימצאם, ודורות של אנשים אחוזי חלומות חיפשו אחריהם, אך לשווא. ארון הברית, מנורת הזהב ושאר כלי המקדש, לאן הם נעלמו? כיצד קרה שאיש אינו יודע את מקום הימצאם? מה עלה בגורלם?

דרך העיניים שלה

מהו הרצף האוטיסטי? כיצד נראה העולם מעיניהם של ילדים עם אוטיזם? ואיך כדאי להתייחס לילדים אלו? רעות כהן בת ה־12 כאן כדי להכיר לכם את האוטיזם מיד ראשונה

בלשים בין הצללים

אם נבקש מכם לדמיין בלש או חוקר, סביר להניח שתחשבו על אדם שמסתובב עם זכוכית מגדלת, מתחבא ברחובות ופותר תעלומות. הרמנו טלפון לבלש ולחוקר אמיתיים וגילינו שהם עובדים קצת אחרת ממה שכולם חושבים. איזו תרמית הצליח לגלות החוקר הפרטי? איך נראים מעקבים? וכיצד הופכים לבלשים טובים?

מילים בחשכה

ילדים ומבוגרים רבים אוהבים לקרוא, להיסחף אחר דמויות ססגוניות לתוך הרפתקה מרתקת! אך מה עם העיוורים, שאינם יכולים לקרוא? האם יש דרך שבה הם יכולים בכל זאת להיסחף לעולמות שבתוך הספרים? כתבתנו יצאה לספרייה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות ראייה כדי לגלות איך מנגישים ספרים

אולי יעניין אותך גם

מנוי משולב אותיות וילדים + פנימה עכשיו במחיר משתלם!