בני עליה

הם היו אמורים לעלות לתורה ברוב עם ולחגוג את חגיגת בר־המצווה שלהם. בשל מגבלות הקורונה, הם חגגו את קבלת עול המצוות באווירה משפחתית ואינטימית, בבר־מצווה מיוחדת שעוד יספרו עליה רבות לנכדים.

עדיאל הרשקוביץ, פתח תקווה

עדיאל חגג בחדר המדרגות, עם מניין שהורכב מהשכנים בבניין. החברים והמשפחה הכינו לו שיר בר־מצווה עם קצת זיופים ששודר בזום. אחד היתרונות, הוא אומר, שכך הוא לא חטף סוכריות למרפק. “שמחתי לחגוג כך!” הוא מסכם.

ישורון האיתן, קדומים

בר־המצווה של ישורון שודרה בשידור חי למשפחתו המורחבת ולחבריו, והיו לה מעל 250 צפיות! לאחר הקריאה בתורה היו ריקודים של בני המשפחה והרבה געגועים לאחיינים המקסימים, שהוא לא חיבק כבר יותר מחודש.

הראל וישקובסקי, בית חורון

הראל יצא מבידוד בדיוק בבוקר בר־המצווה שלו, לאחר שחבר מהישיבה שלו חלה בקורונה. הייתה לו חגיגה מרגשת ורטובה מגשם בגינה, והוא קרא בספר התורה שנכתב לזכר שכנו, החייל אבשלום ערמוני הי”ד. כל השכנים הצטרפו לשמחה וזרקו עליו סוכריות. לפחות הוא הספיק לצלם סרט עם אבא שלו בעקבות השם שלו (חפשו “הראל בעבר ובעתיד” ביוטיוב), והוא מבטיח שלא ישכח את בר־המצווה השמחה והמיוחדת הזו לעולם.

יוחאי אשר בן זזון, לוד

יוחאי חגג באווירה משפחתית ללא אורחים, אבל קיבל המון סרטוני ברכות מחברים ומשפחה, ואפילו מדמויות מפורסמות, ביוזמת אחותו, שהפיקה לו סרטון מזכרת משמח. השכנים מכל המרפסות צפו בהתרגשות בעלייה לתורה. “היה משחרר כי אף אחד לא שם לב אם אני קורא נכון ומדייק עד הסוף, אפילו הרגשתי מאוד מקורי”.

צביקה גוטמן, עטרת

צביקה עלה לתורה בסלון ביתו, וכל המשפחה והחברים שמעו והתרגשו דרך הזום. השכנים מהחצרות הצטרפו לזריקת הסוכריות, והמשפחה הכינה לו גם “קליפ ישראלי” עם סרטונים מעשרות אנשים זרים, כדי שירגיש שעם ישראל איתו. “היה מלחיץ לקרוא בתורה בפעם הראשונה בחיים שלי, אבל קצת פחות מאשר אם זה היה בשבת רגילה בבית הכנסת”.

מתן חזון, פתח תקווה

במקום לחגוג בבית הארחה כמתוכנן, מתן קרא בתורה במניין חצר עם עשרה אנשים במרחק שני מטרים זה מזה. המניין שודר בזום למשפחה וחברים, והוא אפילו חטף סוכריות. הוא זכה לברכה מאביו ומהרב, לעוגה ולסרטונים ומתנות מהמשפחה והחברים. “נהניתי מאוד. תודה לכולם!” הוא אומר.

יואב כהן, נחושה

יואב קרא בתורה בשבת בגינה מול ביתו עם מניין מצומצם. היה ספר תורה, וכל מי שעלה לתורה חיטא את ידיו באלכוג’ל. אביו בירך אותו בברכת כהנים על מזרן יוגה שהם הביאו. השכנים מהחצרות זרקו סוכריות, ואפילו הרחוקים שבהם סיפרו שהקריאה שלו הייתה ברורה ויפה.

גלעד חיים ריינר, נריה

משפחתו של גלעד חיים ארגנה לו מסיבת רחוב בהפתעה. הרחוב היה מקושט וחגיגי לכבודו, המוזיקה הקפיצה את השכנים מהמרפסות, והוא נשא את הדרשה כשהוא עומד על גג הרכב שלהם! בין כל ההפתעות קיבל מצלמה יקרה וקורס צילום.

אלרועי פליישמן, לוד

אלרועי סיים מסכת ביצה במניין המרפסות של הבניין, ולאחריה חגג ב”על האש” מושקע. הוא קיבל סרטון ברכות בהפתעה מהחברים ומהשבט, ואפילו ראש העיר שלח לו סרטון ברכה. “הייתה לי חגיגה שלא אשכח”.

ישי הרבנד, אפרת

ישי קרא בבית הכנסת שנפתח במיוחד בשבילו 100 פסוקים שלמד במשך השנה האחרונה. למרות אכזבתו מכך שהשבת ההמונית בוטלה לעת עתה, האירוע היה מעוצב חגיגי ומשמח, והוא קיבל הרבה הפתעות מהמשפחה המורחבת ומהשכנים.

מלאכי משה בן מאיר, לוד

מלאכי משה עלה לתורה בבית הכנסת עם המשפחה, ולאחר מכן חגג עם המשפחה המורחבת קבלת שבת חגיגית בזום. לאורך השבת קיבל הרבה הפתעות, ואפילו זכה לקידוש חגיגי בהפתעה מהשכנים. הוא מודה לכולם מכל הלב ומסכם: “זה לא איך שתכננתי לחגוג את בר־המצווה שלי, אבל זה היה משמעותי וכיף. למדתי מזה שכל תוכנית היא בסיס לשינויים”.

אביעד צדוק ספיר, נריה

בשנה האחרונה אביעד צדוק היה עסוק ב־13 המשימות לקראת בר־המצווה שלו, שהאחרונה שבהן – סיום לימוד של כל התנ”ך! וברגע אחד, הקורונה שינתה את חוקי המשחק. “מה שעזר לי היה שסבא שלי התקשר לספר לי שבר־המצווה שלו ‘נחגגה’ בברית המועצות בתוך רכבת שלקחה אותם לעבודות כפייה לאחר שברחו מציפורני הנאצים, ודוד שלי התקשר לספר לי שבגלל מלחמת יום כיפור, גם בר־המצווה שלו התבטלה”. הוא מאחל לכולם שמחות פשוטות ושגרתיות, אך שלם ושמח עם הדרך המיוחדת שבה ה’ בחר לחגוג לו.

כתבות נוספות

אולי יעניין אותך גם

מצטרפים ומקבלים הגדת פסח מצוירת או קורקינט במתנה!

בהתחייבות לשנה *